Rattamatk

26. septembril toimus Käina Kooli jalgrattamatk, kus osales terve kool.

Peale teist koolitundi kogunesid 5. – 9. kl õpilased ja nende klassijuhatajad kooli sisehoovi, kus neile tutvustati jalgrattaga sõitmise ohutust. Start rajale toimus klasside kaupa. Ootejärjekorras olijatele anti võimalus lahendada liiklusteste.
Teekonnale oli üles pandud 4 kontrollpunkti, kus matkalistel avanes võimalus aeg korraks maha võtta ja erinevaid ülesandeid lahendada.
  • Selja haigla endises asukohas selgitasid Kerlin Uuskar ja Jana Uuskari kuidas avariis kannatanut stabiilsesse asendisse panna. Õpilastel oli võimalus ka situatsioon läbi mängida.
  • Orjaku silla parkimisplatsi oli üles seatud lihtsavõitu vigursõidurada, mille läbimisega kellelgi raskusi ei tekkinud.

Kassari kiigeplats oli kohaks, kus pikem peatus peeti. Seal oli korraldatud toitlustamine ja kõige pisematele oli Anu Saue teinud orienteerumismängu.

• Vaemla villaveskis oli võimalik osaleda villaveski tuuril, kus selgitati masinate otstarvet ja veski ajalugu.
  • Kontrollpunkt oli üles seatud Kohtule, kohta kus asus Hiiumaa esimene lennuväli. Andres Juhe juhendamisel, sai õpilased paberlennukeid voltida ja neid läbi hularõnga lennutada.
Kogu teekonna tegi rõõmsaks päikesepaiste ja osalejate rõõmsad näod.
Liigume terviseks!