Aastapäevamiiting

“Kui Arno isaga koolimajja jõudis oli Eesti lipp juba heisatud……” – nii alustas oma kõne Käina Kooli direktor Eesti Vabariigi aastapäeval Käina Kooli ees, kui Kaitseliit oli oma rivi valvel olekusse seadnud. Eesti Lipu seaduse paragrahv 7 ütleb: Eesti lipp heisatakse päikesetõusul, kuid mitte hiljem kui kell 8.00 ja langetatakse päikeseloojangul, kuid mitte hiljem kui kell 22.00.

Hiiumaa malevkonna pealik Mart Reino kõneles eestimeelsusest ja ühte hoidmisest. Noorkotkas ja kodutütar seisid uhkelt Eesti lipu valves. Laulsime üheskoos Eesti hümni Vabariigi auks. Üheskoos nautisime magusat kringlit ja sooja teed.
Käina koolist suundusime ühiselt Kärdla kiriku juurde, kus toimus samuti Kaitseliidu rivistus Eesti Vabariigi auks. Asetasime pärjad sõjas langenute auks. 
Samal päeval toimus noorkotkaste ja kodutütarde Tänuüritus Hiiumaa Muuseumi  Pikas Majas. Tänu jagati aktiivseimatele noortele ja koostööpartneritele. Käina Kool sai samuti tänatud, kui kõige suurem organisatsiooni koostööpartner 2019. aastal. Tänukirja said kingituseks õppealajuhataja Urve Pärnamaa ja direktor Joel Pulk. Tänukirjad ja tunnustuse said ka Käina kooli kodutütred ja noored kotkad. 
Huvijuht, Julia Gurjeva