Õpimotivatsioonist …

Kuidas säilitada õpilaste õpimotivatsiooni? Käina kooli psühholoogi tähelepanekud ühe lapsevanema vaatenurgast:

• Päevakava koostamine koos lapsevanemaga – pane kirja oma kodus tehtud päeva tegemised, vaata aja planeerimine üle, tee vajadusel korrektuurid.
  • Mõtle tegevused läbi – millal ärkad, sööd, õpid, liigud, puhkad?
  • Õppimine – iseõppimine ja koos vanemaga õppimine. Miks? Selleks, et lapsevanemal oleks aeg, kus teha teisi toimetusi.
  • Tasakaalu leidmine õppetöö ja muude tegevuste vahel.
  • Tagasiside – õpilastele ja lapsevanematele õpetajate poolt ning vastupidi. See annab suurema kaasatuse tunde ja motivatsiooni pingutada.
  • Lapsevanem saab kodus pidada lapsega ühe motiveeriva intervjuu teemal: “Miks peab õppima?“, “Kellele ma õpin? ” õpilasele on see oluline teadmine ja võib praeguses uudses olukorras abiks olla.
  • Panna kirja koduõppe plussid ja miinused. Arutada lapsega mis on selle tegevuse juures keeruline, raske ja mis kõige enam meeldib.
  • Kooli psühholoogiga saab ühendust:

Annika Väli – annika@kaina.edu.ee, tel: 5155014

Jõudu ja rahulikku meelt!

Huvijuht Julia Gurjeva

Artikli pilt: Image by Gerd Altmann from Pixabay