Spordinädal 23.09 – 29.09

Kolmapäev, 23.09

Kolmapäeval oli õpilastel võimalus ennast proovile panna orienteerumises. 1. ja 2. klassi õpilased otsisid õhinaga kooli hoovi territooriumile peidetud tähti. Leitud tähtedest tuli kokku panna sõna. Väikese vihje põhjal said kõik meeskonnad sellega kenasti hakkama. Lahendussõnaks oli – SPORDINÄDAL. 3. ja 4. klassi õpilased mängisid BINGOT, otsides punkte Käina alevikus. Igas punktis tuli sobitada omavahel number ja tähed. Orienteerumas käisid ka 6. klassi õpilased koos loodusõpetuse õpetajaga. See oli hea võimalus ühildada sportlik tegevus õppetööga.

Neljapäev, 24.09

Neljapäeval oli matkapäev. Liiguti jalgsi ja jalgratastega. Peale esimest tundi tutvustas kehalise kasvatuse õpetaja õpilastele ohutusreegleid rattaga liikumisel maanteel. Koos läbiti ka jalgratta rada, mis on markeeritud kooli sisehoovi OÜ RoadWolf poolt sellel suvel. Orjaku sadamas tutvustas Allard Kerves erinevaid päästeveste ja nende kasutamist. Õpilased said proovida, kuidas päästerõngast uppujale visata ja teda veest välja tõmmata.

Kassari kiigeplatsil oli võimalus mängida võrkpalli, kasutades palli püüdmiseks ja üle võrgu heitmiseks saunalinu. Nooremad klassid lahutasid meelt rahvastepalli mängimisega. Eriliseks tegi mängu see, et mängida tuli pajakinnastes. Oli võimalus osaleda ka teistes lõbusates sportlikes tegevustes. Vanemate klasside õpilastel tuli koostada etteantud sõnu kasutades luuletus. Põnevust pakkus spordinädala loterii, kus iga loos võitis. Peale kosutavat lõunasööki liiguti tagasi koolimajja. Ilm oli suurepärane ja tuju ülev.

Reede, 25.09

Reedesel kommijooksul näitasid 1.- 4. klassi õpilased üles tõelist püüdlikkust ja tahet liikuda õues. Võimalus oli läbida vähemalt 4 jooksuringi. Paljud õpilased läbisid aga kuni 10 ringi, sest peale neljandat ringi ja loosiauhindu olid võitjad kõik. Iga lisaringiga oli jooksjatel võimalus valida endale komm.

Reedel, kuuenda tunni ajal oli pikapäevarühma õpilastel võimalus tutvuda kummikeksu mänguga ja football,i trikkidega. Seda tundi viis läbi huvijuht koostöös klassijuhatajate ja kehalise kasvatuse õpetajaga.

Nädalavahetus oli soe ja päikesepaisteline, mis soosis kindlasti looduses liikumist ja oma keha päikeseenergiaga täitmist.

Teisipäev, 29.09.

Sel päeval oli õpilastel võimalus sooritada kestvusliikumine läbides 2 – 3 km. 5.- 9. klassi õpilased valisid oma võimetest lähtuvalt  tempo ja läbisid ette antud raja kõndides või joostes. Kõikidele olid autasuks magusad auhinnad.

Spordinädal möödus hästi. Osaleda said kõik Käina kooli õpilased ning kindlasti andis see innustust edaspidi liikumisharrastustega rohkem tegeleda.

Käina Kool tänab koostöö eest partnereid:

Anu Saue Hiiumaa orienteerujate klubi

Allard Kerves Hiiumaa vabatahtlik merepääste MTÜ

Tallinn Moon Rotary Klubi  projekt “Aktiivne vahetund”

Artikli pilt: Image by Please Don’t sell My Artwork AS IS from Pixabay