Noorsootöö nädal „Loon ise oma elu”

Käina kooli õpilased alustavad nüüd uut koolinädalat tantsimisega. Esmaspäeviti on vahetundide ajal võimalik „Just Dance’i” muusikavideote järgi kogeda rõõmu muusika järgi liikumisest. Kolmanda klassi tüdrukud kommenteerisid: „Nii tore, et meil koolis nüüd selline asi on.” „Just Dance’i” vahetunde korraldab õpilasesindus.

Eelmise nädala esmaspäeval ja teisipäeval valmistusid õpilased üle-eestiliseks tantsuaktsiooniks. Kehalise kasvatuse ja vahetundide ajal tuli selgeks õppida üheminutiline tantsukava ning siis see Instagrami postitada. Üritus sümboliseeris loomingulisust ja julgust proovida midagi uut. Õpilased harjutasid suure innuga ja olid rõõmsad, et saavad ettevõtmisest osa. Tantsupisiku süstis õpilastesse kooli huvijuht.

Kolmapäeval oli koolilastel vahetundide ajal võimalik valmistada tervislikke mahlakokteile. Õpilased said teada, et mitmesuguste mahlade kokkusegamise ja jää lisamisega joogile on võimalus saada väga põnev ja maitsev tulemus. See oli emotsionaalne ja lõbus töötuba. Mahlakokteile tehti ka neljapäeval ja reedel.

Neljapäeva hommikul külastas Käina kooli liikluspolitseinik. Kooli sisehoovis tuletas politseiametnik õpilastele meelde helkuri kandmise vajalikkust hämaral ajal. Helkur on äärmiselt vajalik selleks, et autojuht märkaks liiklejat õigel ajal. Politseinik rõhutas, et helkureid võib jope küljes olla alati rohkem kui üks, seda paremini oleme teistele liiklejatele nähtavad.

Neljapäeval toimus mälumängu „Eesti mäng” teine voor. Kui esimesest voorust võttis osa viis õpilasmeeskonda, siis nüüd osales ka õpetajate esindus, sh kooli direktor. „Eesti mängu” iseloomustab see, et küsimused on kõik seotud Eestiga. Igas voorus on oma teema. Esimese vooru teema oli varia. See oli n-ö soojendusvoor. Teise vooru teema oli kodanikupäev. Kõige rohkem punkte kogus õpetajate meeskond – neliteist punkti kahekümnest. Õpilased olid samuti väga tublid ning käis tihe rebimine kolmanda ja neljanda koha vahel. Mälumängu küsimused paneb kokku huvijuht. Eelmisel õppeaastal kutsusime õpetajaid pakkuma välja oma valdkonna küsimusi, samuti esitasid küsimusi õpilasesinduse liikmed. Mängu korraldab kooli õpilasesindus.

Väga oluline on see, et igas voorus osaleks võistkond täies koosseisus. Meeskonnas on viis liiget ja kui mõni liige sel päeval puudub, on kaptenil õigus valida võistkonda keegi teine. Viis pead on viis pead!

Pärast teist vooru on meeskondade punktiseis järgmine: Miko 28, Anete-Lisete 23, Karoliina 23, Ats 22, Reino 17 ja õpetajad 14 punkti.

Noorsootöö nädal oli ägedaid emotsioone täis toimetamine. Reedese päeva kirsiks tordil oli see, kui 1.-2. klassi poisid ja tüdrukud huvijuhi toas jõulukaunistusi meisterdasid ning ruumis tõelise kuuseokka, paberi, valge värvi ja rõõmu plahvatuse korraldasid. Oli tõeline õnne ja rõõmu nädal!

Huvijuht Julia