Piparkoogikonkurss “Mustriline Hiiumaa”

Hiiumaa Köök ja Pagar ning elamuskeskus Tuuletorn kutsuvad tänavu üles kõiki Hiiumaa koolide õpilasi võtma osa suurest piparkookide meisterdamise ja kaunistamise konkursist teemal „Mustriline Hiiumaa”. Valminud tööd pannakse kõikidele uudistamiseks üles elamuskeskusesse Tuuletorn.

Käina kool võttis rõõmu ja põnevusega selle väljakutse vastu. Võistlusest võtavad osa 1.- 8. klass. Piparkoogi küpsetamise töötoad algavad juba järgmisel esmaspäeval.

Kuidas konkursist osa võtta?

– iga konkursist osa võtva klassi kohta saadab Hiiumaa Köök ja Pagar piparkoogitainast ning käpiku-kujulise papist šablooni.

– igal konkursil osaleval klassil tuleb küpsetada šablooni järgi vähemalt üks käpiku-kujuline piparkook – ülejäänud taignast võib küpsetada sedavõrd palju ja erikujulisi piparkooke, kui vaid soov on. Järelejäänud piparkookidest koostatakse näitus Käina kooli kodulehele.

– käpiku-kujuline piparkook tuleb kaunistada kaunite hiiumaiste mustritega. Kaunistamisel võib kasutada nii glasuuri kui muid kõikvõimalikke soovikohaseid lisandeid, et piparkook temaatiliseks muuta. Kaunistused võivad olla nii tasapinnalised kui ka ruumilised.

1. detsembrist kuni 08. jaanuarini on elamuskeskuses Tuuletorn temaatiline näitus konkursile esitatud piparkookidest

Fotod osalevatest töödest pannakse ka Hiiumaa Köök ja Pagar kodulehele (www.hiiumaapagar.ee) ning Facebooki lehele (facebook.com/hiiumaapagar), kus korraldatakse hääletus publiku lemmiku leidmiseks.

Piparkookide töötoad toimuvad Käina koolis käsitööõpetaja ja huvijuhi juhendamisel. Täpse ajakava töötubade toimumise kohta leiate kooli kalendrist, mis asub Käina kooli kodulehel (http://www.kaina.edu.ee/index.php/kalender/)

Huvijuht Julia