Sõbrapäev

Kolmapäeval olid Käina koolimaja klassid vahetundide ajal sagimist täis. Toimus oma klassi kõige sõbralikuma õpilase valimine, kus õpilased kirjutasid sedelile oma klassi kõige sõbralikuma õpilase nime ja poetasid selle valimiskasti. Tulemusi pidid õpilased siiski paar päeva ootama.

Staari postri väljakutse leidis aset neljapäeval. Õpilased tegid foto vabalt valitud filmi või seriaali ainetel. Enim tähelepanu pälvis poster „Tõde ja õigus“, kus õpilased jäljendasid näitlejaid väga tõetruult ja olid kogu hingega rolli sisse läinud.

Samal päeval valmisid ka auhinnatordid. Isuäratavaid südamekujulisi sõprade päeva torte valmistasid 8. klassi tüdrukud tööõpetuse tunni ajal.

Pärastlõunal toimus algklasside mini moeshow „Särav maailm“. Meeleolukas sõprade päeva mängus said õpilased mõelda, milline on tõeline sõber. Mängu käigus valmis temaatiline plakat igale klassile.

Reede hommik algas meeleoluka mänguga „Sõbra jaht“. Koolimajja saabudes jagati õpilastele ja õpetajatele sedelid numbritega. Igat numbrit oli kaks ning igaüks pidi leidma sama numbriga sõbra, mis tal endal oli. Põnevust oli palju. Uusi sõpru leidis nii suur kui väike. Peale teineteise leidmist ootas uusi sõpru üllatus, millele nad koos järgi pidid minema.

Sõprade päeva puhul seadsid korraldajad ülesse fotonurga, kus oli võimalus pildistada rõõmus pilt koos oma sõpradega.

Auhinnagala toimus reedel lõunapausi ajal. Sõprade päeva tunnustusauhinnad:

  • iga klassi kõige sõbralikum õpilane „Parim sõber“;
  • kõige säravam klass, kust oli mini moeshowl kõige rohkem osalejaid;
  • kõige säravam tüdruk;
  • kõige säravam poiss;
  • kõige tõetruum poster.

Sõprade päeva tegemisi organiseerisid ja aitasid läbi viia Käina kooli Õpilasesindus ja Hiiumaa valla Noortevolikogu Käina kooli esindajad.

Huvijuht, Julia