Õuesõppepäev

3. juunil toimusid Käina kooli tunnid õues.

Käina alevikku olid üles seatud töötoad, mida juhendasid koostööpartnerid erinevatest teemavaldkondadest.

Discgolfi mängimise ala asub Käina kooli ja Heltermaa maantee vahelisel alal. Treener Raigo Golub tutvustas õpilastele discgolfi ketta viskamise tehnikat. Tutvuti erinevate discgolfi ketaste liikidega ja demonstreeriti ketaste lendamisviisi vastavalt liigile. Kairi Pisa juhendamisel said õpilased ennast ka puttimises proovile panna. Discgolfi mäng õpetab lastele võistkonna tööd ja arendab keskendumist ning täpsust.

Padarimäe ümbruses olid ennast sisse seadnud 2 töötuba. RMK töötoas „Kõik metsast“ oli õpilastel võimalus teha puude ja lillede tuvastamist. Lehtede, istikute, puukoore, lõhna ning puutüve läbilõike järgi oli võimalik määrata taimi.

Samuti said lapsed piltide järgi kokku panna taimede, loomade ja lindude nimetusi märgates sellega seoseid looduses. Samuti said õpilased teda, kui liigirikas on Hiiumaa loodus ning selle rikkuse püsima jäämiseks saab igaüks ise palju ära teha. RMK töötuba juhendas Evelin Pähn.

Teisel pool Padarimäge toimus prügi sorteerimine. Keskkonnaameti keskkonnahariduse büroo spetsialisti  Tairi Tappo ja keskkonnaspetsialisti Kadri Aljase juhendamisel sai lastele selgemaks, kuidas täpsemalt prügi sorteeritakse ja miks seda teha vaja on.

Käina kirikus ootas õpilasi  koguduseõpetaja abiline diakon Triin Simson, kes jutustas õpilastele Käina kiriku ajaloost ja sellest kuidas kirik vanasti toimis ning, mis eesmärk on kirikukella löömisel. Diakon Simsoni sõnul  oli päev väga tore. See side mis kunagi oli nii tugev – kogukond ja kirik, saab seeläbi ehk tasapisi taastatud ja tugevdatud. Tal  oli lastega väga vahva. Õpilased küsisid palju ning olid teemast  huvitatud, toredad lapsed.

Simson ütles: „ Mul on üks ettepanek, et ehk me saame sügisel veel koostööd teha. Kogudusel on plaanis panna jõuluks kirikusse jõulusõim. Oleks väga tore, kui mõni kooliklass või mõni loovtöö tegijate rühm oleks valmis selle ideega kaasa tulema.“

Käina raamatukogu oli õpilastele ette valmistanud põneva kirjanduse tunni. Maili Uibo tutvustas õpilastele selle aasta lugemissuve teemasid ja uusi raamatuid. Proua Uibo juhendamisel mängiti põnevat kirjandusmängu, mille tulemusel valmis väike jutuke. Hoovi peale oli raamatukogu hoidjate poolt korraldatud õpilastele hubane nurgake vestlusringis kirjanik Kiiri Saarega.

Tobiase majamuuseumis ootasid õpilasi Ille Savioja, Kätlyn Kaevand ja Tiina Selirand. Õpilased said teada, kuidas Rudolf Tobiase isa, Johannes Tobias oma poega oma ajal ise õpetas kasutades selleks tegelikult mitteformaalset õpet tänapäeva mõistes. Mängides Rudolfile ette muusikalist pala, lasi ta kuulmise järgi seda pala järgi mängida erinevatel muusikariistadel. Muusika loomist õpiti ka läbi tantsuliste mängude.

Tuuletornis oli õpilastel võimalus ennast ronimisseinal proovile panna. Tutvuti ka Hiiumaa ajalugu, rannaelu ja tuntud hiidlaste elu  tutvustavate ekspositsioonidega kogu Tuuletornis.

Käina kool tänab kõiki koostööpartnereid. Õues õppida on lahe!

Huvijuht Julia