Inspiratsioonipäev

10. augustil toimus Käina koolis inspiratsioonipäev, mis oli korraldatud kooli õpilasesinduse ja Hiiumaa Noortevolikogu liikmete poolt. Idee autoriks oli 9. klassi õpilane Marilin Tisler, kes kirjutas projekti Noorte osaluse fondi.
Noorte inspiratsioonipäev koosnes kahest päevast. Esimene päev oli üles ehitatud õpitubade näol 10 – 13 aastastele noortele. Teine päev oli õppematk kaljas Hiiu Ingliga ürituse korraldajatele.
Juuni- ja juulikuu jooksul sai korraldustiim kokku neli korda, et arutada ürituse üksikasju ja jagada vastutusalad. Koosolekud olid sisukad, motiveerivad ja õpetlikud. Protsessi käigus said õpilased kogemuse kuidas teha head meeskonnatööd.
Päev algas kell kümme tutvumismängudega. Enim pakkus elevust ajalehe tants, kus paarides tuli püsida pisikesel ajalehe tükil. Isikuomaduste järgi sõbra otsimine oli samuti väljakutset pakkuv ja põnev.
Peale tutvumismänge ja väikest tervitusampsu imemaitsva kringli näol algasid töötoad. Samal ajal valmistasid osa korraldustiimist osalejatele lõunasööki, milleks oli makaronid juustu ja singiga, aedviljasalat ja jäätis.
Jahinduse ja looduse töötuba viis läbi 9. klassi õpilane Remo Lepamaa. Töötuba oli noortele väga huvitav, kus nad said teada erinevatest jahipidamise viisidest ja jahipidamise vahenditest. Samuti said noored teada milliseid loomi ja mille jaoks jahitakse. Esitati palju küsimusi, millele Remo jahindust silmas pidades oskuslikult vastas.
Peale lühikest puhkepausi algas voolimise töötuba Getter Juhe, Kristelle Platov ja Anete-Lisete Pambergi juhtimisel. Noored voolisid savist endale isikupärased külmkapi magnetid.
Lõunapausi lõppedes oli kõigil võimalus näidata oma loovust tantsu töötoas, mida juhendasid Kristelle ja Anete – Lisete. Töötoa lõpetuseks tantsisid noored kõik koos rahvatantsu “Oige ja vasemba”. Töötuba oli rütmikas ja energiat ning positiivset emotsiooni suurendav.
Sellele järgnes rahulikum töötuba, kus Getlin Juhe tutvustas noortele Eesti Noorteühenduste Liidu ja Hiiumaa Noortevolikogu tegemisi ja olemust.
T- särkide disainimise töötuba tõi esile noorte varjatud loovuse ja kunstimeele. Iga särk sai omanäoline ning kaunis.
Õhtusööki oli noortel võimalus valmistada igaühel ise, milleks olid minipitsad just sellise kattega nagu keegi soovis. Küll see ise tehtud pitsa maitses hästi. Korraldajad, osalesid samuti kõikides töötubades.
Peale kosutavat õhtusööki kontrollisid osalejad inspiratsioonipäeval omandatud teadmisi Kahoot’i mängimisega. Meeleolu oli ülev ning päev oli ootamatult kiiresti otsa saanud.
Järgmisel päeval toimus korraldajatele õppematk kaljas Hiiu Ingliga. Noored said harjutada, kuidas toimida mereõnnetuse korral pardal ja vees. Kogu meeskond siiski 16 kraadisesse vette ei läinud ning pidas paremaks jälgida toimunut pardalt. Äike ja vihm noori ei heidutanud ning meeleolu oli väga hea. Tagasiteel nautisid nad õdusust kaljase kajutis sooja teed rüübates.
Suur tänu ürituse toetajatele: Eesti Noorteühenduste Liit, Hiiumaa Noortevolikogu, Käina kooli õpilasesindus, MTÜ Halulaev, Käina kool.

Huvijuht Julia