Tagasivaade detsembrisse

Detsembrikuu oli Käina koolis põnevaid ettevõtmisi täis, mis tagasi vaadates teevad südame soojaks.

Kuu alguses pälvis Käina kool Noorsootöö nädala “Teen endale head” sündmustekalendri peaauhinna. Peauhinnaks on temaatiline koolitus Targalt internetis projekti poolt ning Teeviit meenekott. Suur üllatus oli see, kui meenekotiga koos saatis Teeviit Käina koolile blendri, millega on õpilastel võimalus teha smuutit ja muud taolist.

Kolmel päeval toimusid kahetunnised töötoad “Pagari piparkook”, kus õpilased meisterdasid taaskasutusmaterjalist jõulukaunistusi ja piparkooke. Valminud kaunistused ja jõulupärjad said õpilased endaga koju kaasa. Piparkoogist jõuluehteid tehti ka kodunduse tunni raames. Jõulukaunistuste meisterdamise üleskutses osalesid kooli 2. – 9. klassi õpilased. Kunstipärased piparkoogid rändasid koolimajast Käina Coop kaupluse jõulukuuse peale, kus nad poekülastajaid oma ainulaadsusega rõõmustasid. Hiiumaa Köök ja Pagar tänas Käina kooli õpilasi jõulukaunistuste väljakutses osalemise eest väikese tänukingitusega.

Seiklusringi aastalõpu sündmusel oli Käina kooli õpilastel külas Emmaste kooli noorte kotkaste ja kodutütarde rühm, kelle juht on Kaie Pranno. Aasta võteti kokku kordamisteemadega, kus värskendati oma teadmisi ja oskusi isamaalistel teemadel. Noorteinstruktor Merje Reisma vestles vanemate noortega igaühe õigusest, vabatahtliku töö olemusest ja noorte vabaaja veetmise võimalustest. Noored meisterdasid jõulukaunistusi, piparkooke ja valmistasid ise piduliku õhtusöögi ning katsid jõululaua. Jagati kingitusi ja tänusõnu.

Käina kooli Seiklusringi on võimalus tulla kõigil õpilastel, kes soovivad  oma vaba aega sisustada põneva ja seiklusrikka tegevusega. Õpitud oskused ja teadmised kuluvad kindlasti ära nii kodus kui ka koolis. Seiklusring toimub ühe korra kuus reedeti kolm kuni neli tundi järjest. Registreeri ennast Seiklusringi siin: https://hiiumaa.huviregister.ee/ või  võta ühendust kooli huvijuhiga! Seiklusringi tegevusi kajastame siin: https://www.facebook.com/groups/125921637468101

Kooli jõululaat oli sel aastal täis värve, maitseid ja mõnusat lõhna. Valikus olid erinevat sorti küpsetised ja käsitöökommid, osta sai värskeid jõhvikaid ja kuivatatud puuvilju. Õpilaste silmad särasid, kui nad suhkruvati järjekorras oma korda ootasid. Laadal olid omal kohal ka käsitöö ehted ja kadakast küünlaalused ning muud jõulukaunistused. Õpilased olid oma tooted ilusti pilkupüüdvatesse pakenditesse pakkinud. Kauplemine oli hoogne ning kõik olid rõõmsad. Omaette elamuseks sai lemmikloomanurk, kus sai uudistada  kääbushamstrite tegevust.

Käina kooli pisikese kuid armsa jõulukonserdi tegi meeldejäävaks perekond Vannase pereansambel. See oli väga armas kingitus Käina koolile nende poolt. Ette astusid ka 1. – 4. klassi õpilased, kes juhatasid jõululauludega sisse meeleoluka õhtu.

Jõuluõhtusöök maitses hea ning aitas kaasa äreva meeleolu loomisele, kui algas pidu, kuhu ootamatult ilmus jõuluvana. Jõuluvana luges ette kirja, kus olid kooli tublimate õpilaste nimed. Sadakond õpilast said tunnustust heade õpitulemuste ja sporditulemuste eest. Pidu jätkus rõõmsas meeleolus kommipakkide lunastamise tseremooniaga. Õpilaste esitused olid hoogsad ja kaasahaaravad. Isegi jõuluvana ei pidanud vastu ja keerutas paar tantsusammu.

Jõuluõhtul oli võimalus külastada õpilasesinduse “take and go”  kohvikut. Kõige populaarsemaks tooteks osutus popkorn ja kass Arturi kook samuti õunamahl. Kooli õpilasesindus kogub kohviku tegevusega omatulu, mida on plaanis kasutada õpilasesinduse liikmete praktiliseks koolitamiseks, mille kaudu õpitakse tegema koostööd huvigruppidega ja omavahel, arendatakse emotsionaalset ja füüsilist vastupidavust ning laiendatakse silmaringi.

Õhtule andis värvika ja lõbusa lõpp-paugu disko koos värvimuusikaga. DJ keerutas plaate ning saal täitus mõnusa tantsuenergiaga. Jõuluõhtu oli täis rõõmu, emotsioone ning põnevat ootust sest oli alanud jõuluvaheaeg.

Huvijuht, Julia Gurjeva