Õuesõppe päev

Õppida on õues lahe!

Esmaspäeval toimusid Käina kooli õpilaste tunnid õues. Õuesõppepäeva eesmärk oli anda õpilastele mitmekülgseid teadmisi, oskusi ja kogemusi erinevates õpikeskkondades oma kodukohas kooli lähiümbruses.

Andres Laanejõe rääkis õpilastele mudelitest ja droonidest ning oma seiklustest seoses antud teemaga. Huvitav oli, kuidas väikest drooni arvuti kaudu juhtida saab. Esmaabi tunnis õpetasid Palade põhikooli kodutütred Riin Padu ja Carolyn Roos haavale rõhksideme panemist, stabiilset küliliasendit ja südame massaaži tegemist. Viimast õpiti spetsiaalse nuku peal, mida kutsutakse armsalt Annekeseks. Õpilased said kinnitust, et kõige olulisem aitamise juures on hättasattunu kõrval viibida ja teda lohutada kuni kiirabi saabumiseni või kuni ta ennast paremini tunneb. Puutöö tunnis meisterdasid lapsed  7. klassi õpilase Siimu ja tema isa Olari Aassalu juhendamisel 8 pesakasti lindude jaoks. See oli väga põnev tegemine ja igaüks sai kaasa lüüa linnukeste kodude kokku panemisel. Pesakastid jäävad kooli kevadet ootama ja siis pannakse nad ülesse kooliaeda ja Padari mäe ümbrusesse puudele. Kooliaia taga toimus lastel põnev vana-aja õuemängude tund, kus oli rõõmu ja kilkamist palju: “üks, kaks, kolm, tagumine paar välja …” ja mäng ei tahtnud kuidagi lõppeda. Mängude juhendaja Helja Kapteini rõõmsameelsus ja energilisus nakatas nii lapsi kui ka õpetajaid.

Vanemad noored said enda loovust ja ideid rakendada Koolipargi 1 kinnistu maastikuprojekti ettepanekute tegemisel. Õpilasi juhendasid ettevõtlikud noorsootöötajad Tea Martin ja Anna Lipp. Tobiase majamuuseumi vana-aja koolitund oli põnev nii õpilaste kui ka õpetajate jaoks. Tegusad ajalootundjad Helgi Põllo ja Jaanika Kuusk jutustasid õpilastele Käina aleviku ajalugu ja õpetasid gooti kirja tähti ning lugemist. Igaüks sai harjutada kirjatehnikat sulepea ja tindiga. Helin Kääramees viis läbi õpetliku teistmoodi matemaatika tunni Käina kiriku juures. Õpilased õppisid, kuidas peegli ja täisnurga abil mõõta puude kõrgust ning sammupaaride abil kaugust. Ellujäämise ühe osana said õpilased teada, milliseid asju on mõistlik ja kasulik metsa kaasa võtta, kui minnakse matkale või pikale rännakule. Siin jagas oma kogemusi Heli Tuisk, kelle juhendamisel pakkisid õpilased oma matkakotti metsas ellujäämiseks vajaliku varustuse. Eimar Saare tunnis rekonstrueerisid õpilased koolimaja taga oleva lõkkeplatsi ja saagisid ning harvendasid kooliaia ääres kasvavaid vanu puid.

Õpilased arvavad, et iga päev võiks olla õuesõppepäev sest õppida on õues lahe!

Käina kool tänab õuesõppepäeva koostööpartnereid ja töötubade läbiviijaid:

MTÜ Hiiumaa Mudeliklubi, Hiiumaa Kodutütred ja Noored Kotkad, Naiskodukaitse, 7. Klassi õpilane Siim ja tema isa Olari Aassalu, Käina Huvi- ja Kultuurikeskuse noortekeskus, SA Hiiumaa Muuseumid, insener Helin Kääramees, Eimar Saar.

Huvijuht Julia