Tervisest pakatav sügis

Käina kooli sügislaadal oli eelmisel nädalal palju põnevat sebimist. Õpilastel oli võimalus valmistada ja müüa tervislikke suupisteid ja jooke ning seeläbi kogeda, et ka tervislik toit ja vahepala võib olla väga maitsev. Laadal pakuti müügiks erinevaid marja- ja puuvilja smuutisi, aedvilja valikut dipikastmega, puuvilja salatit, jõhvikaid, ahjuõunu ja aedviljadega lavašširulle ning ka muud põnevat. Müüjad olid oma väljapanekud kaunistanud sügisvärvides puulehtedega ja hinnasildid kenasti kujundanud.

Laada loteriist said osa võtta kõik, kes väljapanekutest endale midagi meelepärast ostsid. Valiti sõbralikum laadamüüja, kelle toode osutus ka kõige tervislikumaks. 5. klassi õpilane Linda Lisete Kopli oli kodus valmistanud suurepärase valiku aedviljadest topsis koos dipikastmega, mida oli võimalus endale maitsmiseks soetada 50-ne sendi eest. Linda – Lisete sõbralikkus ja hea müügioskus paistis õpilastele silma ja nii nad ta sõbralikumaks müüjaks valisidki.

Õpilasesindus õppis laada korraldamise protsessi käigus sündmust ette valmistama ja läbi viima sealhulgas avalikku esinemist, vastutuse võtmist ja eelarvestamist.
Järgmine Käina kooli õpilaste laat toimub detsembris. Jõululaadal võib pakkuda kõike, mis talve ja jõuluajaga seotud on. Hakakem juba ettevalmistusi tegema. Osalema on oodatud ka lapsevanemad. Jõululaat toimub esmaspäeval 19. Detsembril 2022. aastal.
Huvijuht Julia Gurjeva