Aprill on südamekuu

20. aprillil toimus Käina koolis südamekuu raames südamekõnd, kus vahetundide ajal oli kõikidel kooli õpilastel ja õpetajatel võimalus kõndida staadioniringe ja põletada kaloreid. Südamekõnnist võtsid osa kõik klassid. Kõige suurema osalusega ja kõige rohkem ringe summa summaarum kõndinud klassiks osutus 1. klass. Individuaalarvestuses kõndis kõige rohkem staadioniringe entusiastlik ja aktiivne neljanda klassi õpilane Tauri.
21. aprillil tutvustas kevadkohvikus tervisliku toitumise põhimõtteid kooli õpilasesindus, kus smuuti ja juurviljadipp maitsesid õpilastele rohkem, kui soojad saiad. Kõige populaarsemaks osutus teise klassi õpilase Kristjani koha peal valmistatud ja maitsmiseks välja pakutud sidruni limonaad. Pealelõunal oli õpilastel võimalus kooliperele tutvustada oma lemmikloomi kooli hoovis. Lemmikloomadega suhtlemine ja nende keskel viibimine loob hea enesetunde, maandab stressi ja loob hea aluse südame tervisele sh ka vaimsele tervisele.
Lõunavahetunnil kogunes kogu kool siseõuele suure inimsüdame pildistamiseks. Kõik koos hõisati välja südamekuu väljakutse hüüdlause: “Anname vunki!”.
Õpilaste arvates võiks lemmikloomapäevi ja aktiivseid vahetunni ühisüritusi koolis olla rohkem sest see loob ühtsuse tunde, hea meeleolu ja lisab motivatsiooni ning jõudu koolitunnis hakkama saamiseks.

Huvijuht Julia Gurjeva