Projektikohtumine Saksamaal

Meid võõrustas Andernachi St Thomas Realschule. Andernach on kena, kahe ja poole tuhande aastane, umbes Pärnu-mõõtu linnake Reini jõe ääres, mis on endale nime teinud kui „Söödav linn“ – haljasaladel võib kohata palju peenraid, kus lilledega koos kasvavad käharkapsad või kõrvitsad; parkides näeb ilupõõsaste kõrval sõstrapõõsaid ja viinamarjavääte. Paistab, et aiandus on linnarahva suur armastus, mida jagati uhkusega ka külalistega.

Koolihoovi on kujundatud väike Erasmuse aed. Koolis jagasime esitlusi taimetoitudest, kokkasime ja sõime koos. Külastasime ka mahefarmi, vulkaanimuuseumi ja laavakoobast, nägime ära ca 30 meetri kõrguse geisri, matkasime Laachi järve ääres, mille põhjast vulkaan veel praegugi veemullikesi üles ajab.
Mälestusväärne oli külaskäik ajaloosisse Koblenzi linna, eriti sõit köisraudteega kindlusse ja kaunid vaated Reini ning Moseli jõele.

Ärasõidupäeval kostitasid majutuspered meid hõrgutistega, mille nad valmistasid meie retseptide järgi.
Saime osaleda ka mitmes koolitunnis, kus tundsime, et Eesti haridus on ikka päris tasemel.
Reis oli lahe, huvitav, hariv ja lõbus. Maikuus ootame Hiiumaale oma sõpru Saksamaalt, Hispaaniast ja Kreekast.

Projektijuht Maris Varik