Jõuluhommik

Loomise kuupäev 04.12.2023

Täna algas Käinas koolipäev väikese õdusa jõuluhommikuga. Mängiti pilli, lauldi, loeti luuletusi ja süüdati küünal. Meeleolu tegid rõõmsaks 1. klassi päkapikud, kes ilmusid jõuluhommikule väikeste jõululaternatega.

Käina kooli direktor Ermo Mäeots : " See aeg on jälle kätte jõudnud, mis märkamatult meis kõigis veidi teise meeleolu loob.
Midagi lihtsalt on teistmoodi ja vahel me ei oskagi seletada, mis see täpselt on, aga miski salapärane hiilib vaikselt ligi.
Loodan, et oleme kõik natuke leebemad, leplikumad, mõistvamad. Vajame ehk ka ise rohkem lähedust, aga püüame olla valmis seda ka jagama.
Seepärast jätame kõrvale kõik tehissuhtluse, kus teiseks osapooleks pole enam inimene vaid tehisaju mida on meie igapäevaellu tulnud tajumatult palju.
Võtame aega lihtsalt olla, mõelda. Istuda vahel oma sõbra kõrvale ja alustada temaga juttu. Rääkida, suhelda päris inimesega.
Minna päriselt õue, möllata pärislumes, olla ja tunda, et oleme päriselt elus, oleme inimesed lihast ja luust oma tunnete – rõõmude ja muredega.
Soovin meile kõigile sel jõulukuul toredaid üllatusi, rõõmsaid kohtumisi sujuvat suhtlemist. Olla olemas oma lähedaste ja sõprade jaoks päriselt, mitte virtuaalselt."

Viimati muudetud 04.12.2023.