Projekti lõpetamine Berliinis

26. – 30 juunil Kristel Pisa ja Maris Varik Beliinis projekti lõpetamas

Kohtusid projekti “Garden of Cultures in Europe” osalejad. Koordinaator Saksamaa pakkus välja toimumiskohaks Berliini. Meie koolist osalesid kristel Pisa ja Maris Varik.
Üldmulje – rabavalt roheline suurlinn.
Berliin kui kultuuride kohtumispaik rabas oma mitmekesisusega. Võõrustajate poolt õnnestunult kokku pandud kava sisaldas nn “kohustuslike” objektide kõrval (Riigipäevahoone, Holokausti memoriaal, Alexanderplatz, Berliini müür jms) mitmeid erilisi, peavoolust veidi kõrvale kalduvaid vaatamisvääsusi, näiteks Princess Garten – kogukonna poolt hallatav, projektipõhine juurviljaaed, mis on rajatud endise kalmistu asemele;nad propageerivad seal mahe-aiandust, rohelist eluviisi, see pidavat olema populaarne koolide seas; või endise Tempehofi lennujaama asemel asuv hiiglasuur roheala, kus linnaelanikud saavad kasutada endisi lennuradasid jalgrattasõiduks või rulluisutamiseks; pered pidasid murul piknikku, mitmes kohas oli väikseid aiamaalapikesi, oli piisavalt ruumi koerte jalutamiseks ja treenimiseks…
Muidugi tegime kokkuvõtte ka projektist, mis koroona tõttu aasta võrra pikenes. Osalejad olid üksmeelselt nõus, et projekt õnnestus, õpilased said juurde praktilisi oskusi, kogemusi ja uusi sõpru.
Princess Gartens

Avaldatud 22.10.2023. Viimati muudetud 22.10.2023.