Osalesime õpilaskonverentsil

Loomise kuupäev 12.04.2024

12.aprillil toimus Palade Loodushariduskeskuses Hiiumaa õpilaste uurimis ja loovtööde konverents. Nüüdseks juba aastakümneid korraldatud ettevõtmist on alati eest vedanud väsimatu Karin Poola. Konverentsi esitlused on olnud ühtaegu nii huvitavad kui üllatavad ja teemad, mida õpilased on uurinud ning teostanud seostuvad nii huvidega, kohaliku elu-olu ja loodusega, aga ka põnevate rännakutega ajalukku.

Seekordsel konverentsil esitlesid oma uurimusi ja loodut  kokku12 õpilast Kärdlast, Paladelt, Laukalt ja Käinast. Köitvamad lood olid šamaanitrummi valmistamisest, bagi ehitamisest ja pihlakast voolitud vibust. Põnevusega jälgiti samuti meie õpilase Jako Sedriku loovtööd omavalmistatud katapuldist ning Kristo-Marten Holtsmanni uurimustööd piraatluse ajaloost ja kuldajast.
Käina Kooli õpilaste selle aasta loovtööde esitlused on alles ees ja neid saab jälgida 16.aprillil kooli raamatukogus.

Piltidel on näha kõik seekordsel maakondlikul konverentsil osalenud noored uurijad ja loojad ning hetked meie õpilaste Jako ning Kristo-Marteni esitlustest.
Viimati muudetud 12.04.2024.