Südamenädal Käina koolis

Loomise kuupäev 12.04.2024

Esmaspäeval ja kolmapäeval toimus 1. – 3. klassidele pildijaht, kus neil tuli koolihoovis otsida erinevaid punkte. Igas punktis oli viktoriini küsimus teemal “Lisatud suhkrud ja lapse tervis”. Viimases punktis ootas õpilasi aare ning toimus terviseteemaline vestlusring.

Teisipäeval oli 4. ja 5. klassi õpilastel võimalus osaleda rahvastepalliturniiril. Võistlemine toimus kahes kategoorias – poised ja tüdrukud. Tüdrukute kategooria võitjateks sai 4. klass ja poiste kategoorias saavutas võidu 5. klass. Võitjaid premeeriti kuldmedalitega.

Kolmapäeval leidis aset 6. – 9. klassidevaheline võrkpalliturniiri finaal. Esimesed mängud algasid juba esmaspäeval. Klassidevahelise turniiri edetabel moodustus juhuse tahtel loogilises järjekorras: 6. klass saavutas 4. koha, 7. klass 3. koha, 8. klass 2. koha ja 9. klass 1. koha. Esimesed kolm kohta peremeeriti kuld-, hõbe- ja pronksmedalitega. Sündmust korraldasid võrkpallitreener Silver Laidro ja kooli huvijuht.

Neljapäeval sai teoks lauatennise koolitus 5. – 9. klassidele, mis kestis terve päeva. Kooli saalis jagasid oma teadmisi lauatennisest treener Nikolai Rütkinen, kes on ka spordikaplan ja 30 aastat pastor, külalistreener Maardu Lauatennise Klubist vanemtreener Marina Verengof ja Natalia Kuhi. Teema lauatennis kui võistlusmäng hõlmas mängu ajalugu,  reeglite tutvustust, inventari ja varustust, mängu põhielemente ja  viktoriini koos auhindadega. Iga tund lõppes treenerite näidismängu ja tehnika selgitustega.